Add contemporary texture to your space with the Malini Bingham Taupe Cushion. Designed with matte cut-velvet dots in a classic taupe tone, this 43x43cm cushion brings subtle pattern and modern elegance to neutral interiors. A refined accent piece for sofas, chairs and beds.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Bingham Cushion - Taupe
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (H) 43 cm x (W) 43 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
$14.19
Original: $40.55
-65%Bingham Cushion - Taupe—
$40.55
$14.19More Images

Bingham Cushion - Taupe
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (H) 43 cm x (W) 43 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (H) 43 cm x (W) 43 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |






















