Add warmth and texture to your interior with the Malini Large Toby Coffee Cushion. Featuring a basketweave jacquard design with refined piping detail, this generously sized 56x56cm cushion brings depth and richness in a coffee tone. Crafted from durable polyester and easy to care for, it’s a stylish and comfortable accent for sofas and beds.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Large Bingham Cushion - Taupe
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (H) 56 cm x (W) 56 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
$18.92
Original: $54.07
-65%Large Bingham Cushion - Taupe—
$54.07
$18.92More Images

Large Bingham Cushion - Taupe
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (H) 56 cm x (W) 56 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (H) 56 cm x (W) 56 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |






















