Bring subtle pattern and texture to your interior with the Malini Large Ikara Natural Cushion. Crafted from 100% cotton, this 50x50cm cushion features a soft jacquard ikat design in a natural tone, adding gentle interest to neutral living spaces. Designed for easy, everyday styling with machine-washable care.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Large Ikara Cushion - Natural
| Collection | Malini |
| Material | 100% Cotton |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
$16.56
Original: $47.31
-65%Large Ikara Cushion - Natural—
$47.31
$16.56More Images

Large Ikara Cushion - Natural
| Collection | Malini |
| Material | 100% Cotton |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection | Malini |
| Material | 100% Cotton |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |






















