Introduce timeless texture to your interior with the Malini Large Mura Natural Cushion. Featuring a classic herringbone textured design in a natural tone, this generously sized 56x56cm cushion adds depth and warmth to neutral spaces. Crafted from durable polyester, it’s a stylish accent piece for relaxed, layered styling.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Large Mura Cushion - Natural
| Collection | Malini |
| Material | 100% Polyester |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 56 cm x (W) 56 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Hand wash only |
$16.56
Original: $47.31
-65%Large Mura Cushion - Natural—
$47.31
$16.56More Images

Large Mura Cushion - Natural
| Collection | Malini |
| Material | 100% Polyester |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 56 cm x (W) 56 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Hand wash only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection | Malini |
| Material | 100% Polyester |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 56 cm x (W) 56 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Hand wash only |






















