
Large Nicco Cushion - Natural
Elevate your space with the Malini Large Nicco Natural Cushion. Designed in a soft chenille-like jacquard with refined piping detail, this generously sized 56x56cm cushion adds depth and comfort to neutral interiors. Crafted from durable polyester and easy to care for, it’s perfect for relaxed, everyday styling.
| Collection | Malini |
| Material | Polyester |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 56 cm x (W) 56 cm x (D) 7 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 65 cm x (W) 65 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
Original: $47.31
-65%$47.31
$16.56More Images

Large Nicco Cushion - Natural
Elevate your space with the Malini Large Nicco Natural Cushion. Designed in a soft chenille-like jacquard with refined piping detail, this generously sized 56x56cm cushion adds depth and comfort to neutral interiors. Crafted from durable polyester and easy to care for, it’s perfect for relaxed, everyday styling.
| Collection | Malini |
| Material | Polyester |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 56 cm x (W) 56 cm x (D) 7 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 65 cm x (W) 65 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your space with the Malini Large Nicco Natural Cushion. Designed in a soft chenille-like jacquard with refined piping detail, this generously sized 56x56cm cushion adds depth and comfort to neutral interiors. Crafted from durable polyester and easy to care for, it’s perfect for relaxed, everyday styling.
| Collection | Malini |
| Material | Polyester |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 56 cm x (W) 56 cm x (D) 7 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 65 cm x (W) 65 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |






















