
Large Texa Cushion - Natural
Add subtle texture and warmth to your space with the Large Texa Natural Cushion. Crafted from a soft cotton-blend fabric with a tactile finish, this 50x50cm cushion sits perfectly within neutral interiors, offering effortless style and everyday comfort. Machine washable for easy care..
| Collection | Malini |
| Material | Cotton Blend |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 0.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 7 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
Original: $47.31
-65%$47.31
$16.56More Images


Large Texa Cushion - Natural
Add subtle texture and warmth to your space with the Large Texa Natural Cushion. Crafted from a soft cotton-blend fabric with a tactile finish, this 50x50cm cushion sits perfectly within neutral interiors, offering effortless style and everyday comfort. Machine washable for easy care..
| Collection | Malini |
| Material | Cotton Blend |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 0.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 7 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add subtle texture and warmth to your space with the Large Texa Natural Cushion. Crafted from a soft cotton-blend fabric with a tactile finish, this 50x50cm cushion sits perfectly within neutral interiors, offering effortless style and everyday comfort. Machine washable for easy care..
| Collection | Malini |
| Material | Cotton Blend |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 0.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 7 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |






















