Bring contemporary texture to your interior with the Malini Melody Taupe Cushion. Featuring a refined design of matte cut-velvet dots in a classic taupe tone, this generously sized 56x56cm cushion adds subtle pattern and modern elegance to neutral spaces. A stylish accent piece for sofas and beds.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Melody Cushion - Taupe
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (H) 43 cm x (W) 43 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
$14.19
Original: $40.55
-65%Melody Cushion - Taupe—
$40.55
$14.19More Images

Melody Cushion - Taupe
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (H) 43 cm x (W) 43 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (H) 43 cm x (W) 43 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |






















