Elevate your interior with the Paul Moneypenny Spoton Sage Cushion. Featuring a striking leopard cut-velvet design in a soft sage hue, this 43x43cm cushion adds texture and contemporary sophistication to seating and bedding. Crafted from a polyester and viscose blend, it’s a statement accent from the Paul Moneypenny collection.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Paul Moneypenny Spoton Cushion - Sage
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Sage |
| Dimensions | (H) 43 cm x (W) 43 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
$16.56
Original: $47.31
-65%Paul Moneypenny Spoton Cushion - Sage—
$47.31
$16.56More Images

Paul Moneypenny Spoton Cushion - Sage
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Sage |
| Dimensions | (H) 43 cm x (W) 43 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Viscose |
| Colour | Sage |
| Dimensions | (H) 43 cm x (W) 43 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |






















