
Rectangular Looma Cushion - Natural
Bring understated elegance to your interior with the Malini Rectangular Looma Natural Cushion. Featuring a soft quilted stripe design in a natural tone, this 40x60cm cushion is crafted from a smooth viscose and linen blend, adding gentle texture and refined comfort to neutral living spaces. Machine washable for easy care.
| Collection | Malini |
| Material | Viscose and Linen Blend |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 40 cm x (W) 60 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 0.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 50 cm x (W) 65 cm x (D) 7 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
Original: $47.31
-65%$47.31
$16.56More Images

Rectangular Looma Cushion - Natural
Bring understated elegance to your interior with the Malini Rectangular Looma Natural Cushion. Featuring a soft quilted stripe design in a natural tone, this 40x60cm cushion is crafted from a smooth viscose and linen blend, adding gentle texture and refined comfort to neutral living spaces. Machine washable for easy care.
| Collection | Malini |
| Material | Viscose and Linen Blend |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 40 cm x (W) 60 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 0.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 50 cm x (W) 65 cm x (D) 7 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring understated elegance to your interior with the Malini Rectangular Looma Natural Cushion. Featuring a soft quilted stripe design in a natural tone, this 40x60cm cushion is crafted from a smooth viscose and linen blend, adding gentle texture and refined comfort to neutral living spaces. Machine washable for easy care.
| Collection | Malini |
| Material | Viscose and Linen Blend |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 40 cm x (W) 60 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 0.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 50 cm x (W) 65 cm x (D) 7 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |






















