Add soft texture to your space with the Malini Tuffra Natural Cushion. Featuring a cosy bobble-textured finish, this 50x50cm cushion brings warmth and tactile interest to neutral interiors. Crafted from durable polyester and machine washable, it’s perfect for comfortable, everyday styling.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Tuffra Cushion - Natural
| Collection | Malini |
| Material | 100% Cotton |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
$11.83
Original: $33.79
-65%Tuffra Cushion - Natural—
$33.79
$11.83More Images

Tuffra Cushion - Natural
| Collection | Malini |
| Material | 100% Cotton |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection | Malini |
| Material | 100% Cotton |
| Colour | Natural |
| Dimensions | (H) 50 cm x (W) 50 cm x (D) 5 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 60 cm x (W) 60 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |






















