Add effortless texture to your space with the Malini Ansel Natural Throw. Crafted from 100% cotton, this 130x180cm throw features a classic diamond weave design in a natural tone, bringing warmth and relaxed style to sofas and beds. Machine washable for easy, everyday living.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Ansel Throw - Natural
| Collection | Malini |
| Material | 100% Cotton |
| Colour | Grey |
| Dimensions | (L) 180 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash at 30'C |
$9.46
Original: $27.03
-65%Ansel Throw - Natural—
$27.03
$9.46Ansel Throw - Natural
| Collection | Malini |
| Material | 100% Cotton |
| Colour | Grey |
| Dimensions | (L) 180 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash at 30'C |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection | Malini |
| Material | 100% Cotton |
| Colour | Grey |
| Dimensions | (L) 180 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash at 30'C |












