Introduce subtle texture and contemporary style with the Malini Mejo Silver Throw. Woven in a basket-weave pattern using recycled yarn, this 130x180cm throw adds depth and softness in a refined silver-grey tone. Crafted from a cotton-rich blend and easy to care for, it’s a versatile finishing touch for sofas and beds.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Mejo Throw - Silver
| Collection | Malini |
| Material | Cotton and Other Fibres |
| Colour | Grey |
| Dimensions | (L) 180 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash at 30'C |
$9.46
Original: $27.03
-65%Mejo Throw - Silver—
$27.03
$9.46More Images

Mejo Throw - Silver
| Collection | Malini |
| Material | Cotton and Other Fibres |
| Colour | Grey |
| Dimensions | (L) 180 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash at 30'C |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection | Malini |
| Material | Cotton and Other Fibres |
| Colour | Grey |
| Dimensions | (L) 180 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash at 30'C |











