Add a fresh pop of colour and texture to your space with the Malini Stello Green Throw. Crafted from a soft poly-cotton blend, this 130x170cm throw features a tactile finish that brings warmth and comfort to sofas and beds. Machine washable for easy care, it’s a stylish and practical accent for contemporary interiors.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Stello Throw - Green
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Cotton |
| Colour | Green |
| Dimensions | (L) 170 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash cold gentle cycle |
$23.66
Original: $67.59
-65%Stello Throw - Green—
$67.59
$23.66Stello Throw - Green
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Cotton |
| Colour | Green |
| Dimensions | (L) 170 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash cold gentle cycle |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection | Malini |
| Material | Polyester and Cotton |
| Colour | Green |
| Dimensions | (L) 170 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.00 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Machine wash cold gentle cycle |












