Add warmth and softness to your space with the Malini Kalix Taupe Throw. Designed with a luxurious faux mohair stripe in ivory and taupe, this 130x170cm throw brings cosy texture and understated elegance to sofas and beds. Crafted from 100% polyester, it’s a stylish finishing touch for neutral interiors.
✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Kalix Throw - Taupe
| Collection | Malini |
| Material | 100% Polyester |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (L) 170 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
$18.92
Original: $54.07
-65%Kalix Throw - Taupe—
$54.07
$18.92Kalix Throw - Taupe
| Collection | Malini |
| Material | 100% Polyester |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (L) 170 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection | Malini |
| Material | 100% Polyester |
| Colour | Taupe |
| Dimensions | (L) 170 cm x (W) 130 cm |
| Weight | 2.65 kg |
| Number of Packages | 1 |
| Box Size(s) | (H) 40 cm x (W) 30 cm x (D) 10 cm |
| Assembly | This item is delivered fully assembled |
| Notes | Dry clean only |












